Filmový festival v Karlových Varoch

Na 53. Medzinárodný filmový festival v Karlových Varoch som sa dostala nečakane, keď ma kámoška prakticky z týždňa na týždeň oslovila, či nechcem ísť. Mňa samozrejme netreba na nejaké cesty veľmi prehovárať a keďže som tam ešte nebola, jasné, že som súhlasila. Navyše, ubytko sme mali vybavené u jej bratranca neďaleko Karlových Varov v menšom meste Klášterec nad Ohří, tak nebolo nad čím premýšľať. Strávili sme tam 2 noci a na festival sme sa boli pozrieť hlavne cez deň.

Spísala som pre vás pár postrehov a tipov, zostrihala krátke video (kvalita nič moc, keďže som to nahrávala len mobilom), aby ste si mohli túto fajn atmosféru užiť aj vy:

1. Ubytko hľadajte ideálne mimo Karlových Varov, prípadne niekde na okraji. Prečo? V samotnom centre mesta máte síce kopu hotelov, ale aj peňaženka vás trochu viac zabolí. Jedná sa o luxusnejšie hotely, navyše dosť preplnené. Inak najznámejší hotel, kde sú ubytované hviezdy, je päťhviezdičkový Grandhotel Pupp a objavil sa aj vo filmoch – v bondovke Casino Royale s Danielom Craigom a Posledné prázdniny s Queen Latifah. Ak objednávate ubytko cez Booking, ponúkam vám 10 % zľavu cez môj kupón:

https://www.booking.com/s/35_6/ksusko49

Grandhotel Pupp, kde sú ubytované hviezdy

2. Tohtoročný filmový festival trval 9 dní, preto, ak chcete vychytať nejaké hviezdy na červenom koberci, odporúčam prísť buď hneď prvý deň na otvorenie, alebo ostať v posledný deň na ukončenie. Ja som bola posledné dva dni festivalu a na červenom koberci som zachytila Jiřího Bartošku, Jaromíra Hanzlíka, Mareka Ebena, Miroslava Donutila, Blanku Matragi, no a samozrejme najväčšiu hviezdu festivalu upíra Roberta Pattinsona.

3. Keď si plánujete pozrieť nejaké filmy na festivale, určite si vopred zistite, kde čo premietajú a odporúčam zaistiť si lístky vopred. Inak riskujete, že sa na vytipovaný film vôbec nedostanete. Všetky dôležité informácie nájdete na oficiálnej stránke:

http://www.kviff.com

4. Pripravte sa na davy ľudí, všadeprítomnú reklamu, sprievodné akcie, koncerty oficiálne aj pouličné, debaty s celebritami vysielané do médií, no a zatrsať si môžete aj na dance pódiách s DJmi. Ak sa chcete odfotiť na kolonádach bez davu ľudí, takmer nemáte šancu. Buď si musíte privstať skoro ráno, alebo čakať doooosť dlhý čas, kým vám do záberu nikto nevstúpi a vtedy rýchlo cvakať (alebo to ešte istí retuš :D).

5. Čo sa týka peňazí, určite si zmeňte eurá na české koruny (pokiaľ neplatíte kartou v reštauráciách)! Ak si chcete kúpiť nejaký drink priamo v pouličných baroch vytvorených špeciálne na túto príležitosť, akceptujú len eurá v bankovkách (nie mince, i keď mne jeden barman vzal aj mince, ale vraj len kvôli mojim pekným šatám :D). Miešané drinky vás vyjdú na cca 99 Kč/5 €.

Síce som to pôvodne neplánovala, ale zostrihala som aj krátke video, z ktorého môžete nasať tú super atmosféru:

Fotila ma dobrovoľno-nedobrovoľne 😀 kámoška Anna Smoľarová a fotky upravila Butterfly creative by Susy.

Tak ako? Inšpirovala som vás navštíviť toto mesto a cítiť sa ako hviezdy na červenom koberci? 😉

Sledujte ma