5 vintage vychytávok, ktoré mi robia radosť

Tentokrát som sa zamerala v článku na vecičky, ktoré mi robia radosť za posledné mesiace a vlastne aj roky a sú, samozrejme, v štýle vintage. Možno vás niečo inšpiruje, motivuje zaobstarať si niečo podobné a keď máte radi tento štýl, tak si prídete na svoje.

Vintage dáždnik

Tento dáždnik by vás síce neuchránil pred dažďom, ale pred slnkom áno a navyše je super fotogenický. I keď ho, samozrejme, vonku málo využijete (možno skôr pre detičky, keď ich chcete uchrániť pred slnkom), poslúži vám ako krásna dekorácia v byte, či dome zariadenom vo vintage štýle. Ja som si zaobstarala menší, ale sú aj väčšie, s rôznym vyšívaním a čipkami. Na takéto vecičky som našla super FB stránku:

https://www.facebook.com/groups/1445401589068107/

Šperkovnica od mojej maminy

Tak tento kúsok má pre mňa nevyčísliteľnú hodnotu! Je to ručná práca mojej mamy, ktorá sa už nejaký ten rok venuje servítkovej technike, čiže decoupage (popri šití, vyšívaní, háčkovaní, paličkovaní, záhradkárčení, kedysi aj štrikovala, hmmm, dúfam, že som na nič nezabudla… :D). Krabičky na šperky kúpite v ktoromkoľvek kreatívnom obchode, servítky a inšpirácie nájdete aj na stránkach:

https://artmama.sme.sk/

https://www.brydova.cz/

https://www.kreativnetvorenie.eu/

http://www.kreativko.sk/

http://www.decoupageshop.cz/

http://www.magichobby.sk/

http://www.gastanko.sk/

http://www.drevenadolina.sk/

No a fantázii sa medze nekladú. Takže, kto je aspoň trochu zručnejší, zvládne si také krásne šperkovnice vyrobiť aj sám.

Retro dózy

Nielen štýlové, ale aj praktické! Takéto dózy, ktoré využívam hlavne na cestoviny, nájdete už takmer všade. Ja som si ich zadovážila z KIK, ale nájdete ich občas aj v Lidli,  prípadne v iných obchodoch s kuchynským a bytovým vybavením (napr. krásne vintage vecičky majú v PepcoIKEAHM home). Tieto sa mi zapáčili na prvý pohľad, keďže sú v štýle pinup.

Paličkované dámy

Och, tak do týchto klobúkových dám som sa zamilovala na prvý pohľad! Objavila som ich na ľubovnianskom jarmoku, kde ich predávala šikovná pani Mária Eliášová zo Spišskej Novej Vsi. Sú vyrobené technikou paličkovania (viem, aké je to náročné, keď vidím, ako mama paličkuje) a vo svojom stánku mala skutočné skvosty. Tieto dámičky sa mi zapáčili a aj keď neboli najlacnejšie (ručná práca sa predsa cení), tak som ich musela mať! Tá pani ani nevie, že jej tu robím reklamu, takže, kto by chcel na ňu kontakt, píšte mi… 😉 No a čo na ne poviete?

Štýlový kufrík

Na cestovanie vám bude asi primalý, ale na odkladanie svojich pokladov, či už šperkov, doplnkov alebo iných drobností, je ako stvorený. A navyše krásne vintagový. Tiež som si ho zadovážila z FB stránky, od tej istej pani, čo predávala aj vyššie spomínaný dáždnik. Na tejto stránke nájdete toľko krásnych vecí, že budete mať problém si vybrať! 😉

Fotografie: Klaudia Kirschner

Sledujte ma