Ó, šaty! 5 typov, v ktorých sa za vami chlap obzrie!

Teploty pomaly stúpajú a leto nám už čoskoro začne dýchať na chrbát. Juj, ale sa teším! Ja som totiž teplomilný človek. Na nohy nasadíme sandále, na oči slnečné okuliare a na seba…čo?  

No predsa šaty! Neviem ako vy, ale ja som šatová viac ako sukňová, mám rada tú voľnosť a dnes je už taký veľký výber, že človek sa nevie rozhodnúť, čo dá na seba.

Poznáte to asi všetky – plná skriňa oblečenia a každé ráno tá zúfalosť, že nemáte čo na seba?! Preto je dobré pravidelne si vytriediť po zime šatník – staré, vyťahané, viac ako 2 roky nenosené veci pekne zbaliť (či už vyhodíte, použijete na charitu alebo podarujete, je na vás) a je opäť priestor na nové vecičky! Ja takúto revíziu robievam každý rok. Áno, v prvom rade je to preto, lebo mám malú skriňu a veľa vecí sa mi do nej nevojde 😀 a v druhom rade si chcem urobiť radosť novými vecičkami a na to potrebujem priestor v skrini.

Ak nakukneme do histórie, zistíme, že šaty vznikli v 15.storočí zo stredovekých plášťov a najprezdobenejšie a najpompéznejšie boli snáď na dvore kráľa Slnko – Ľudovíta XIV. No neviem, či by sme ale dnes chceli chodiť v zošnurovaných korzetoch a lapať po dychu… Viete však, kedy vznikli minisukne, ako ich poznáme dnes? A kedy ženy mohli nosiť konečne krátke šaty – minišaty? V mojich obľúbených sixties – v 60. rokoch minulého storočia. Hippies, minisukne, bikiny, áách…no ale dosť bolo nostalgie.

Poďme teda k letným dámskym šatám, v ktorých sa za vami chlap obzrie! Aj keď v lete vám stačí málo pokožky odhalenej a už je z toho chlap namäkko. 😉 Ktovie, asi to bude tým slnkom…

Na mojom instagrame som opäť poprosila svojich fanúšikov (hlavne chlapov, ale zahlasovali aj ženy), aby sa vyjadrili v ankete, aké druhy šiat sa im páčia.

A ako to dopadlo? Tu je mojich 5 zistení a šaty, v ktorých sa za vami chlap obzrie:

1. Jednoznačne víťazia krátke šaty. Ideálne po kolienka. Ja viem baby, máme rady aj tie dlhé – á la plážové, tie si v pohode zoberte niekam na dovolenku. Ale najviac na chlapov aj tak zapôsobíte v krátkych:

2. Čo sa týka vzorov alebo nevzorov, to už také jednoznačné nie je. V ankete mi to vyšlo tak 50 na 50. Niekomu sa páčia vzorované, s kvietkami, prúžkami, bodkami a niekomu jednofarebné. Takže tu je to na vás. Ideálne si kúpiť aj aj…

3. Aaale, pýtala som sa aj konkrétne na vzor a tu jednoznačne vyhrali kvety! Takže romantičky si prídu na svoje a neromantičky môžu zvoliť aspoň jemný kvetovaný vzor:

4. Čo sa týka strihu (a výstrihu), veľmi sa chlapom (môj súkromný prieskum) páčia šatičky na tenké či hrubšie ramienka viac ako klasické rukávy. Leto je teda ideálne na odhalenie  vypracovaných (a mojich nevypracovaných) ramien… 😀 Výstrih voľte tak akurát! Veď nemusia hneď všetko vidieť na prvý kuk!

5. No a nakoniec som sa pýtala špeciálne na B O D K Y. Tie na šatách, prirodzene… A odpoveď? Takmer 100%, že ÁNO! Tak smelo sa vybodkovať:

Tak čo, baby, vybrali ste si? Určite sa nebojte nahodiť na seba niečo pestré, farebné, z príjemného, vzdušného materiálu (nech nepečieme koláče pod pazuchami) a čo je najdôležitejšie – všetko to vyzdobte krásnym úsmevom! Vyžeňme aspoň cez to leto nudu z ulíc! 

Viac inšpirácie nájdete na www.lovely.sk 

Sledujte ma