Jarná únava? Ale kdeže… jarná nálada!

Ja som ako medveď. V zime by som zaliezla niekde do nory, zaspala hlbokým spánkom a zobudila sa až na jar. Som typicky jarné (a dokonca divoké aprílové dieťa), takže s prvými jarnými lúčmi ožívam aj ja. Mňa unavuje skôr zima a chlad. A povestné depky mám v jeseni, keď viem, že slnka už toľko nebude.

Veľakrát sa hovorí o jarnej únave, ktorú spôsobuje celkovo životný štýl, odborníci sem tam odporúčajú nejaký detox tela atď. Priznám sa, že sa snažím ako tak zdravo stravovať, jesť zeleninu (ovocie pomenej), ale napchám do seba aj veľa nezdravého, hlavne sladkého, nie tučného. Občas si vstúpim do svedomia, obmedzím nezdravé, slané, sladké, ale keďže nemám pevnú vôľu, dlho nevydržím…:D Tak čo, veď moje heslo je, že všetko treba, ale s mierou

Na mojom instagrame @katarina_suskova (keď ma ešte nesledujete, tak šup) som sa pýtala v stories followerov, ako sú oni na tom s jarnou únavou. Urobila som si takú malú anketku a ako to dopadlo?

Výsledky som zhrnula do 6 bodov:

1. Prekvapilo ma, že veľa z vás je na tom rovnako ako ja a až 70% prakticky únavu nepociťuje.

2. Pýtala som sa aj na riešenie, ak pociťujete. Či sa vám darí ju odstrániť nejakým spôsobom, alebo to nechávate tak. No a niečo cez 70% sa na to pekne vykašle a nerieši to.

3. No a čo aspoň ako-tak pomôže? No predsa vyspať sa! To si myslí cca 60% odpovedajúcich followers (ostatní by dali prednosť radovánkam, akým, to už neviem…:D).

4. A teraz trošku k stravovaniu. Skoro 70% followers si myslí, že pomáha tiež voda. Iní dajú prednosť jedlu… Jasné, veď voda je na nezaplatenie!

5. Čo sa týka vitamínov, potešilo ma, že väčšina z vás – až 80% uprednostňuje ovocie a zeleninu ako ich zdroj. Ja si občas šupnem do seba aj nejakú tabletku (napr. pravidelne som užívala chlorellu a spirulinu na očistu tela a tiež riboflavín – vitamín B2, ktorý mi veľmi pomohol pri častých oparoch).

6. Ako ste na tom s cvičením? Behávate? Chodíte do posilky? Alebo si len tak zacvičíte sami? Ja som pravidelne chodievala na jogu, teraz to teda flákam (áno, tá moja pevná vôľa zase), nedávno som sa ale zúčastnila joga wellness víkendu a asi budem chodiť na také akcie častejšie, človek sa pekne prečistí duchom i telom… Z mojej ankety vyplynulo, že 30% z vás je tiež lenivých a nechce sa vám. No ale treba sa trošku nakopnúť!

Tak čo vy, máte jarnú únavu, či jarnú náladu? 😉 

Tieto krásne jarné fotečky sme spískali s Klaudia Kirschner na našom hrade Ľubovňa TU. Všetky fotky si môžete pozrieť tiež v mojej fotogalérii TU.

Sledujte ma