Keď si nebol v Tatrách, akoby si nebol Slovák!

Ja mám síce Tatry hneď za rohom (60 km) a na Lomnický štít mám výhľad z kuchynského okna, ale myslím si, že každý by mal aspoň raz v živote zájsť do našich veľhôr. Za tie roky som prešla Štrbské pleso, Popradské pleso, Symbolický cintorín, Skalnaté pleso, klasiku ako Solisko, Hrebienok, ale aj Sliezsky dom, Vodopád Skok, najedla sa v Chate Plesnivec, obkukla Rainerovu chatu, vymrzla v Belianskej jaskyni a jeden z naj zážitkov bol určite Lomnický štít. 
Odporúčam objednať si lístok na lanovku dopredu (ak prídete náhodne a budete sa tam chcieť dostať, nemáte takmer žiadnu šancu, je to plne obsadené) a hlavne, kúpte si lístok na čo najskorší výstup! Lomničák sa totiž väčšinou okolo 11.00 hod. zahalí do mrakov a z výhľadu na krajinu nebudete mať nič. 
V  júli 2017 som sa zviezla lanovkami na Lomnické sedlo a odtiaľ mierna túra po skalách smerom k Lomnickému štítu. Počasie prialo, takže výhľad bol exkluzívny. 
Kuk na foto (Štrbské pleso, Symbolický cintorín, Popradské pleso, výhľad na Lomnické sedlo, pohľad z Lomnického sedla na Skalnaté pleso, Lomnický štít a observatórium):

Lanovka na Lomničák
Observatórium na Lomnickom štíte

Čo na Tatrách milujete úplne najviac?

Sledujte ma