Zdeno na Oravskom hrade

Stretnúť Zdena na Oravskom hrade sa nepošťastí len tak hocikomu! A aj keby chcel byť nenápadný, tak sa mu to nepodarí, keďže vyčnieval nad všetkými… 🙂 Snažil sa tváriť nenápadne, dovolenkoval so svojou rodinou a ochotne sa aj odfotil.

Zdeno na Oravskom hrade

Oravský Podzámok so svojím hradom má svoje čaro. Hrad sa týči na kopci a je naozaj pekný a neskutočne fotogenický. Veľakrát ho využili aj filmári a natáčali sa tam také filmy a rozprávky ako Upír Nosferatu (ten dokonca už v roku 1922), Kráľ Drozdia brada, Sokoliar Tomáš či najnovšia Láska na vlásku so Celeste Buckingham (v roku 2014). Vo vnútri hradu máte čo vidieť, nachádzajú sa tam rôzne expozície, v roku 2016 som dokonca bola medzi prvými, ktorí videli novú nainštalovanú výstavu so vzácnymi historickými šperkami a zásnubným prsteňom nevyčísliteľnej hodnoty.

Oravský hrad
Nádvorie na Oravskom hrade
Pohľad z veže

Oravský kraj je drsný, ale zaujímavý. Naskytnú sa vám krásne scenérie krajiny pri ranných hmlách, lazy s pár chatami, poprechádzajte sa tiež po Oravskej priehrade a kúpte si domáce chutné syry a korbáčiky (napr. firma Syrex, ktorá má v Zázrivej zriadený i automat na syry a jogurty…).A tu je pár fotiek rannej hmly v Zázrivej, Oravský hrad a aj Zdeno (za niektoré super fotečky ďakujem mojej kamoške Mirke Smrekovej): 

Stretli ste aj vy niekoho známeho len tak na svojich potulkách? 😉

Sledujte ma