Mladé handmade talenty I. – Handmade by Angie

Nový rok a s ním moja nová, nepravidelne pravidelná rubrika venovaná mladým handmade talentom – tvorcom, ktorí ešte nedovŕšili vek 18 rokov. Myslím, že aj oni si zaslúžia svoj priestor, preto ich na svojom blogu rada podporím a predstavím.

Ako prvú som vyspovedala 16-ročnú Alenku, ktorá je moja bývalá žiačka a ja sama od nej vlastním pár handmade kúskov – náušnice, zrkadielka aj záložky do knihy.

Predstavujem vám

HANDMADE BY ANGIE

Ahoj Alenka!

1. Ja ťa dobre poznám, keďže som bola tvoja učiteľka, ale predstav sa aj ostatným čitateľom. Odkiaľ pochádzaš, kde chodíš do školy, koľko máš rokov, čo ťa baví…

Ahojte. Volám sa Alena, ale mnohí ma volajú Angie, čiže aj preto sa moja značka volá Handmade by Angie. Mám 16 rokov. Pochádzam z okolia Starej Ľubovne, konkrétne z malej dedinky Hraničné. Som študentkou 2. ročníka na Cirkevnom gymnáziu v Starej Ľubovni. Vo voľnom čase sa venujem hlavne výrobe šperkov. Taktiež mám rada hudbu, modernú, ale aj ľudovú. Niekedy častejšie, no teraz skôr pre potešenie, si rada zahrám na harmonike nejaké tie ľudovečky. 😀

2. Kedy si sa začala venovať handmade tvorbe, čo ťa motivovalo?

Fúú… Už ako malé dievča som vyrábala rôzne náramky z korálok. No samotnému tvoreniu z krištáľovej živice sa venujem od 12 rokov, čiže cca 4 roky. Vtedy som akurát bola na letnom tábore a jedna z animátoriek vyrábala náušnice zo živice a tiež to tam aj predávala. Toto ma asi najviac motivovalo k výrobe. Hneď, ako som sa vrátila z tábora, som si „vygooglila“ informácie o výrobe zo živice a v ten večer som si objednala najzákladnejšie pomôcky. Do týždňa som si vyrobila moje prvé živicové šperky.

3. Nakukneme teda do tvojej tvorby. Čo konkrétne vyrábaš zo živice? Mala si už nejakú špeciálnu požiadavku?

Vyrábam šperky a doplnky. Najčastejšie sú to náušnice, náhrdelníky, prstene, brošne, sponky do vlasov, zrkadielka alebo rôzne darčekové sety. Najnovšie sa mojim priaznivcom zapáčili záložky do knihy, pre chlapov manžetové gombíky a otvárače na pivo a pomaly sa púšťam do výroby živicových zápisníkov, z ktorých mám obrovskú radosť.

živicový zápisník

Veľkou inšpiráciou pri výrobe šperkov je pre mňa folklór, aj preto sa veľakrát objavujú na mojich výrobkoch folklórne motívy. Čo sa týka požiadaviek, tak väčšinou sú to tie klasické – hlavne darčeky na svadbu pre svadobných hostí (zrkadielka, otvárače, záložky). Najšpeciálnejšia požiadavka bola od jednej zákazníčky, ktorá mi raz napísala, či by som jej nezaliala včely, ktoré mi poštou poslala zabalené v krabičke. 🙂

4. Predávala si aj na Ľubovnianskom jarmoku, kde sme sa stretli a zúčastňuješ sa tiež mestských handmade trhov. Máš nejakú predstavu, kam by si to chcela dotiahnuť? Máš svoj handmade sen?

Áno, tento rok to bolo prvýkrát, čo som sa zúčastnila Ľubovnianskeho jarmoku a musím povedať, že som bola milo prekvapená z celej jarmočnej atmosféry, a to predovšetkým v „Uličke remesiel“, kde ste ma mohli vidieť. Je to určite veľký rozdiel v porovnaní s predávaním mojich výrobkov prostredníctvom sociálnych sietí. Má to svoje obrovské čaro, keď môžem vidieť všetkých zákazníkov naživo.

Ľubovniansky jarmok – Ulička remesiel

Určite by som do budúcna chcela moju tvorbu rozšíriť o mnoho ďalších vecí. V hlave už mám niekoľko nápadov, ktoré by som chcela uskutočniť. Taktiež chcem skúsiť kombináciu dreva a živice, no momentálne na to nemám veľmi čas. Verím, že sa mi aspoň časť mojich predstáv podarí uskutočniť a dúfam, že to budú výrobky originálne a jedinečné.

5. Kde všade ťa môžeme nájsť a objednať si tvoje výrobky?

Moje výrobky môžete nájsť na dvoch miestach:

Na FB stránke Handmade by Angie alebo v mojom Sashe obchodíku Angie44

Alenka vyrobila aj moje pinkats zrkadielka.
K môjmu originál zápisníku vytvorila záložky.

Fotografie: Archív Handmade by Angie a PinKatS, edit fotografií: PinKatS

Ďakujem Alenka za rozhovor a držím palce, nech máš popri štúdiu dostatok času a síl venovať sa tejto kreatívnej tvorbe a dotiahneš to presne tam, kam si želáš. 😉

Sledujte ma