Moje dovolenky na Ibize, Zakynthose a v Turecku

Stráviť pár dní pri mori s ponukou all inclusive, len tak sa vyvaľovať (ako hovorí moja kamarátka – „mať v puške na lehátku“ ), vyberať si z ponuky jedál i pitia, tak to nie je občas zlé absolvovať. Veď človek musí vedieť aj vypnúť a užiť si…:)

Z týchto 3 destinácií ma asi najviac oslovila Ibiza, i keď som sa nezúčastnila žiadnej ich typickej žúrky na diskotéke (ale čo nebolo, môže ešte byť 😀 ). Ibiza nie je veľká, autobusom prejdete z jednej strany na druhú za cca trištvrte hodinku. Vnútrozemie ma trošku prekvapilo svojou suchou scenériou, pobrežie oproti tomu bolo pekne zelené. Keďže na Ibize žije dosť hippiesákov, tak v meste Es Cana sa pravidelne každý týždeň koná Hippy Market. Nakúpiť môžete okrem oblečenia, aj rôznu bižutériu, veci do domácnosti, prípadne si pozrieť hudobné vystúpenia domácich hippies a cestou vás neraz ovanie vôňa marihuany. V meste Sant Antoni nájdete známy plážový bar Café del Mar (založený už v roku 1978), ktorý sa preslávil tým, že sa tam za rytmu chilloutovej hudby a príjemných drinkov pozerá na západ slnka. Na Ibize nájdete jak rušné mestá a miesta, tak tiché zátoky, kde sa dá v pokoji relaxovať.

Zakynthos je grécky ostrov preslávený nielen svojou plážou Navajo so stroskotanou pirátskou loďou (ktorá je jedna z najfotografovanejších na svete, ale denne tam prúdi množstvo turistov a organizujú sa tam výlety, ja som ju nenavštívila), ale aj korytnačkami Caretta-Caretta. Tie dorastajú až do dĺžky jedného metra a na pláži Gerakas kladú vajíčka. Keďže sú chránené, tak aj tieto hniezda sú vyznačené a ochránené. Kto má rád grécku kultúru a jedlo, tak určite sa mu bude na Zakynthose páčiť. Oplatí sa tiež požičať si auto na celý deň a prejsť aspoň pol ostrova (auto vás vyjde na deň cca 60 € + benzín).

Turecka – letoviska Alanya som si odniesla hlavne spomienky na miestne trhy, kde pre každého ste „maj frend“ a chcú vám vnútiť svoj tovar. Obchodníci radi zjednávajú (berú to ako zábavu) a občas sú fakt otravní (hlavne, keď ste blondíny). 🙂

Tieto dovče som absolvovala niekedy medzi rokmi 2007 – 2011, takže veľa fotiek ani info neprinášam, ale musím povedať napísať, že Ibiza bola moja topka a určite sa tam chcem raz vrátiť. 😉

Sledujte ma