Poznáte GadoGado?

My, baby, sme už raz také… Kabeliek nie je nikdy dosť! Vždy sa nájde nový kúsok, ktorý sa nám zapáči, alebo ktorý nám stopercentne chýba do zbierky…:D No schválne, spočítajte si, koľko ich už v skrini máte, koľko si kúpite v priebehu roka a koľko ste ich už vynosili. Ja niežeby som bola nejaký veľký kabelkový maniak, ale ročne si ich pár kúpim. 

No a tá od GadoGado.cz sa mi zapáčila na prvý pohľad. Elegantná, trendy, pre mňa zaujímavá, no jednoducho som si povedala, že bude moja…:) Zaujala ma na instagrame u blogerky Juli z http://lifeisbetterinbikinis.net, ktorá stojí za touto značkou. Dozvedela som sa, že nielen túto kabelku šijú ručne na Bali, kde momentálne žije, a tak som sa rozhodla ju trošku vyspovedať.

GadoGado.cz je značka módnych doplnkov, ktorá vznikla v roku 2015. V súčasnej dobe prináša rozmanitú kolekciu od obalov na PC, kozmetických tašiekdámskych kabeliek, až po praktické kapsičky na cestovné doklady a platobné karty.

1. Ahoj Juli, na úvod otázka, ktorú by sa spýtal asi každý. Prečo si si pre život vybrala práve Bali?

Ahojky. Bali som si vybrala najmä pre kombináciu toho, čo ma pri živote v juhovýchodnej Ázii najviac baví! Mám na mysli slniečko po celý rok, príroda, pláže, ovocie a zelenina na každom rohu a v neposlednom rade ľudia! Lokálni ľudia s úsmevom na tvári od rána do večera.

2. Čo teba a tvojich spolupracovníkov motivovalo k tomu, aby ste založili obchodnú značku a výrobky vyrábali na Bali?

GadoGado vzniklo veľmi prirodzene počas toho, ako som cestovala po Ázii. Chcela som premeniť zručnosť a šikovnosť miestnych ľudí na Bali na konkrétny produkt v spojení s mojou kreativitou. Od začiatku som vedela, že pôjde o projekt, ktorý bude „animal friendly“ (pri výrobe nepoužívajú žiadne produkty zo zvierat, šijú zo syntetických materiálov – pozn. PinKatS) a bude prinášať kúsok toho raja, ktorý si na Bali užívam, aj k vám domov, do ulíc. Pretože nič sa nevyrovná tomu pocitu, ak stretnem v česko-slovenských uliciach niekoho s mojou GadoGado kabelkou či peňaženkou.

3. Určite bude každého zaujímať, čo znamená názov GadoGado.

Je to na Bali národné jedlo – zmes zeleniny, tofu, tempehu a veľmi špecifickej arašídovej omáčky. Čosi ako naše bryndzové halušky s tým rozdielom, že ide o 100% vegetariánske jedlo, presne tak, ako sú aj naše kabelky.

4. Kto pre vás na Bali pracuje, koľko máte zamestnancov, ako to vlastne funguje?

V našej malej rodinnej manufaktúre GadoGado na produktoch (kabelky, peňaženky, obaly na PC a iné) pracuje približne 7 – 8 chlapov. Veľmi záleží na tom, akú veľkú objednávku im zadám. Sú to všetko muži z jednej rodiny, ktorá sa na Bali prisťahovala z ostrova Jáva za prácou. Spolupracujeme spolu od začiatku nášho projektu a musím povedať, že sú všetci veľmi šikovní, keďže všetky naše produkty šijú ručne! Podporujeme tak túto lokálnu komunitu a snažím sa im počas práce zabezpečiť čo najlepšie podmienky.

Ďakujem Juli za rozhovor a prajem čo najviac spokojných zákazníkov i zamestnancov! 😉

Keď si chcete objednať kabelku, akú mám ja, prípadne inú, tak klikajte:

www.gadogado.cz/sk

A ak máte záujem pozrieť si, ako sa Juli na Bali žije, mrknite tu: 

Web: http://lifeisbetterinbikinis.net

FB: www.facebook.com/lifeisbetterinbikinisbyjuli

Insta: @life_is_better_in_bikinis

Foto: Ján Saloň (www.jansalonfotograf.sk)

A tu je Juli:

Blogerka Julka z Life is better in bikinis

Sledujte ma