Takto to začalo – pinup fotením

Veľa ľudí sa ma zvykne pýtať, čo je to PinKatS. Tento pseudonym som si totiž vymyslela v čase, keď som si zakladala tento web. Je to skratka slov pinup + Kat ako Katarína + S ako začiatok môjho priezviska.

Túto prvú fotku som si zvolila ako „symbol“ PinKatS

No a nasleduje ďalšia otázka – čo je to pinup? Prečo a ako som sa dostala k foteniu a k tomuto štýlu? Ako to celé moje blogovanie začalo?

Ak vám niečo hovorí Pola Negri, Greta Garbo, Marlen Dietrich, Twiggy alebo slávna Marylin Monroe na plagátoch, tak už možno máte akú-takú predstavu. Tento štýl je súčasťou populárnej kultúry a je veľmi rozšírený v Amerike, ale dnes už vlastne po celom svete. Jedná sa o modelky, či glamour modelky, ale aj herečky, speváčky, ktoré sú komerčne vyobrazené v rôznych atraktívnych pózach na plagátoch, či v kalendároch – anglické „pin“ znamená „pripichnúť“

Cŕn, cŕn, kto je tam?

Pinup plagáty modeliek či herečiek si pripichovali americkí vojaci v čase 2. svetovej vojny na svoje skrinky a odtiaľ sa teda uchytil tento názov.

Pinup na spôsob 60.rokov

Mne sa takýto pinup štýl vždy páčil, retrom, oldies, vintage som žila už dávno pred blogovaním. Niežeby som sa takto obliekala, ale vždy som obdivovala pinup stylingy, makeup aj upravené vlasy. Nikdy som ale nepremýšľala, že by som niečo také nafotila, alebo nebodaj si založila blog. Môj život sa ale jedného dňa (dobre, nie dňa, ale v jedno obdobie :D) dostal do veľkých osobných turbulencií a v tomto čase som stretla tie správne osoby, ktoré ma vlastne k foteniu priviedli.

Jednou z nich bola profesionálna fotografka Petra Šmidová (www.smidka.sk). V jej ateliéri vznikli naozaj vydarené fotky, z ktorých sa doteraz teším. Scény, pózy sme tvorili spontánne, čo bolo práve po ruke, to sa použilo, napr. hrnček, jablko, telefón. O makeup a hairstyling sa postarala šikovná Ivana Bondrová, a bodkovanú zásterku mám z internetového obchodu www.chiclovely.sk, ktorý ponúka, okrem iného, luxusné zástery a sukne v štýle pinup vyrábané na Slovensku. 

Že budem fotiť práve pinup či retro štýl, som vedela už pred fotením. Vymyslela som si stylingy a fotili sme dva dni. S výsledkom som bola maximálne spokojná a začala postupne uvažovať, kde by sa dali takéto fotky využiť. Nechcela som ich mať totiž uložené len v priečinku v PC.

Séria Gatsby style

V apríli 2017 som objavila instagram (ja viem, neskoro, ale predsa, veď som retro :D) a videla v tom možnosť, kde fotky odprezentovať. A to nielen tieto, ale aj vlastné, amatérske, krajinkárske, ktoré som začala svojím novým foťákom fotiť… A ďalej to už malo rýchly spád… S instagramom prišiel v novembri 2017 tento blog, písanie článkov, nové fotky, nové cesty, nové zážitky, nové spolupráce, nové priateľstvá… 😉

Skúsila som aj niečo nežné…

Viac foto nájdete v mojej fotogalérii TU pod názvom Retro-pinup-vintage-mood.

Sledujte ma