Chodník korunami stromov

Nepoznám nikoho, kto by ho nechcel vidieť a prejsť sa po ňom. Ja som sa rozhodla navštíviť ho začiatkom februára v rámci svojho oddychového wellness pobytu. 

moje dojmy? Začnime teda od začiatku:

Ubytko som zabookovala v krásnom historickom penzióne Kaštiel Hanus (www.penzionhanus.sk) v Spišských Hanušovciach. Je to nevýznamný historický kaštieľ z 19.storočia, ktorý majitelia prerobili na penzión. Dýcha na vás história v celom vnútri, môžete využiť wellness služby – fínsku, parnú a infra saunu a jacuzzi (to som teda využila a pekne sa vyhriala vo vode s výhľadom na sneh, keďže nám v ten deň riadne nakúrilo). Toto wellness bolo len nedávno zrekonštruované.

Majiteľom je pán Krempaský, ktorý nemá problém s vami pokecať, vysvetliť vám históriu kaštieľa (dokonca si dal patentovať aj svoj vlastný erb) a postará sa o vás celá jeho rodina (od recepčných po kuchyňu a varia naozaj výborne!). Izby boli čisté, kúpeľňa tiež, prakticky nič nechýbalo.

Chodníku korunami stromov sa dostanete smerom na Ždiar do Bachledovej doliny (zo Spišských Hanušoviec si to môžete strihnúť cez Slovenskú Ves a Lendak). Odkedy ho otvorili, vraj je takmer stále plno a priamo na parkovisko k lanovke sa málokedy dostanete autom. Od hlavnej cesty nás teda odklonili na vedľajšie parkovisko, ktoré bolo cca 2 km vzdialené. Odtiaľ vás odvezú minibusy každých zhruba 10 minút na „miesto činu“.

Cesta lanovkou na vrchol stojí tam aj späť 9€ a ja som teda na nej riadne vymrzla za tých asi 10 – 15 minút jazdy.

Lístok na Chodník sa nedal kúpiť priamo s lanovkou, pričom mám informácie, že ešte pred pár mesiacmi to šlo. Samotný Chodník stojí 8€ na osobu.

Môj prvý dojem z Chodníka bol: „To je také malé?“ 

Áno, naozaj sa mi zdal celkovo nejaký malý a krátky – výšku má 24 m a dĺžku 1234 m. Ale môže to byť môj subjektívny dojem a niekomu sa môže zdať super veľkolepý (asi som toho videla už veľa 😀 ).  Rýchlejším tempom a s obzeraním a fotením okolo ho prejdete približne za 10 minút. Výhľad je teda krásny – môžete vidieť Belianske Tatry, Pieniny a Zamagurie. Ja som vychytala hmlu, takže som to mala trošku obmedzené.

Páčilo sa mi ale, ako sa veža vysoká 32 m na konci Chodníka zahaľovala do tejto hmly. Na fotkách to aspoň vyzerá efektne…:) Na vrchole vás čaká malý adrenalín! Priamo v strede veže máte lanovú sieť, po ktorej sa môžete prejsť s výhľadom nadol a je celkovo cítiť, ako sa veža hýbe. Pre mňa to bol asi najväčší adrenalín z celého výletu…

No a tu sa môžete pokochať hmlistými fotkami:

Kto z vás už bol? A aké dojmy máte? Napíšte mi do diskusie…;)

Sledujte ma